Normal Okey Oyna


OYNA »

78% (29/8)
Oyun Açıklaması:
Oyun salonlarının kapalı olduğu şu günlerde arayıp bulamayanlar için normal okey oyununu sizler için paylaşıyoruz. Bildiğiniz klasik okey kurallarını biliyorsanız yazımızın devamını okumanıza gerek yok aslında fakat bilmeyenler için oyun kurallarını tekrar anlatmak istiyoruz;
1 ) Play tuşuna bastıktan sonra oyun modunu seçersiniz yani sadece 1 el oynamak istiyorsanız yukarıdaki butonu seçin. 11 den veya 21 den düşmeli bir okey turnuvasına katılmak isterseniz alttaki kupa işaretli butona tıklayın.
2) Oyun başladıktan sonra herkese 14 taş dağıtılır. Sıra size geldiğinde sol taraftaki rakibinizin attığı taş işinize yarıyor ise alabilirsiniz. Aksi taktirde ortadan bir taş çekersiniz eğer bu taş işinize yarıyor ise boşta duran taşınızı sağ tarafa atabilirsiniz.
3) Elinizdeki taşları manuel olarak sırasıyla kendiniz dizmeniz gerekmektedir. Eğer per lerinizi tamamlayıp eliniz biter duruma gelirse son taşı ortaya atarak bitebilirsiniz, böylelikle oynanan eli kazanmış sayılırsınız. Turnuva modunda ise ilk 0 sayısına ulaşan oyunu kazanmış sayılır. Skorlar herkesin resminin üzerinde ayrı ayrı yazmaktadır. Taşları per yaparken sırasıyla dizin ve perler arası boşluk bırakmayı unutmayın.
4) Oyun bilgisayarlara karşı oynandığından chat bölümü bulunmaz. Böylelikle masadaki insanlar sizi rahatsız edemez. Sıra size geldiğinde istediğiniz kadar düşünebilir hatta çay demlemeye bile gidebilirsiniz. Oyunu beğenirseniz yine bekleriz, unutmayın adres belli oynaxoyun.com

Oyun Tuşları:
fare
oyna

YENİ EKLENEN OYUNLAR