Normal Okey Oyna

4.0 (41 Değerlendirme)

Normal Okey Oyna Nasıl Oynanır?

Oyun salonlarının kapalı olduğu şu günlerde arayıp bulamayanlar için normal okey oyununu sizler için paylaşıyoruz. Bildiğiniz klasik okey kurallarını biliyorsanız yazımızın devamını okumanıza gerek yok aslında fakat bilmeyenler için oyun kurallarını tekrar anlatmak istiyoruz;
1 ) Play tuşuna bastıktan sonra oyun modunu seçersiniz yani sadece 1 el oynamak istiyorsanız yukarıdaki butonu seçin. 11 den veya 21 den düşmeli bir okey turnuvasına katılmak isterseniz alttaki kupa işaretli butona tıklayın.
2) Oyun başladıktan sonra herkese 14 taş dağıtılır. Sıra size geldiğinde sol taraftaki rakibinizin attığı taş işinize yarıyor ise alabilirsiniz. Aksi taktirde ortadan bir taş çekersiniz eğer bu taş işinize yarıyor ise boşta duran taşınızı sağ tarafa atabilirsiniz.
3) Elinizdeki taşları manuel olarak sırasıyla kendiniz dizmeniz gerekmektedir. Eğer taşlarını tamamlayıp eliniz biter duruma gelirse son taşı ortaya atarak bitebilirsiniz, böylelikle oynanan eli kazanmış sayılırsınız. Turnuva modunda ise ilk 0 sayısına ulaşan oyunu kazanmış sayılır. Skorlar herkesin resminin üzerinde ayrı ayrı yazmaktadır. Normal okey oyun unda taşları dizmeye çalışırken sırasıyla koymalısınız ve perler arası boşluk bırakmayı unutmamalısınız.
4) Oyun bilgisayarlara karşı oynandığından chat bölümü bulunmaz. Böylelikle masadaki insanlar sizi rahatsız edemez. Sıra size geldiğinde istediğiniz kadar düşünebilir hatta çay demlemeye bile gidebilirsiniz. Normal okey oyunu beğenirseniz yine sitemize bekleriz, unutmayın adres belli oynaxoyun.com size yeter..
Ana Sayfa » Beceri Oyunları » Normal Okey Oyna

Oyun Tuşları Nelerdir?

fare
oyna