3 Boyutlu Oyunlar

Oyun sektörü gün geçtikçe çok daha gerçekçi olmaktadır. Oyunların en çok oynandığı bilgisaylarda bile her gün yeni oyunlar çıkıyor. Eskiden iki boyutlu oyun üreten üreticiler artık 3 Boyutlu Oyunlar üretemeye çalışıyorlar. En son çıkan oyunlara bakarsan bu da bu görüşümüzü kanıtlar niteliktedir. Artık 3 boyutlu oyun üretmeyen üretici kalmadı nerdeyse.Eskiden internet üzerinden böyle kaliteli oyunlar oynamak imkansızdır. Hatta biraz daha eskiye gidersek intertnette oyun oynamanın bile olanağı yoktu. Fakat günümüzde internet sitelerinde oynanan oyunlar bazı bilgisayara indirilen oyunlardan daha kaliteli.
Üç boyutlu oyunları kategorilere ayırabiliriz. Mesela üç boyutlu araba oyunlar veya üç boyutlu savaş oyunları gibi. Araba oyunları 3 boyut olarak üretildiğinde çok daha zevkli hale geldi. Ancak üç boyutlu oyunlar kotası sınırlı olanlara pek hitap etmemektedir. Çünkü bazı 3d oyunların boyutları 50mb yi buluyor. İnternetten oynanan oyunlar günümüzde kalite bakımından,  bilgisayardakilerle yarışabilecek hale gelmiştir. Örnek olarak oynaxoyun.com dan 3 boyutlu oyunlar kategorisine girerek ordaki oyunlara bakabilirsiniz. Sizce de çok kaliteli oyunlar değiller mi?  Bu nedenle günümüzde hem indirmeye gerek olmadan hemde bu kadar kaliteli olunca internetten oyun oynamak çok daha zevkli ve çok daha cazip bir hale gelmiştir.
3 boyutlu oyunlar sayesinde çocuklar, gençler hatta yetişkinler dahi internette çok daha fazla eğlenmeye başladılar. Bunun sebebi bu tür oyunların grafik kalitesi ve ses kalitesi diğer oyunlara göre çok daha fazla üst düzeydedir. Eğer biraz dinlenmek istiyorsanız vaktinizi daha kaliteli geçirmek için üç boyutlu oyunlar oynayabilirsiniz.